O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si klid v naší čítárně.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Od podzimu roku 2002 je v provozu mikroregionální knihovna pod záštitou obce Jindřichovice pod Smrkem v nově zbudovaných a příjemných prostorách vznikajícího Vzdělávacího a setkávacího centra mikroregionu. Návštěvníci zde mohou využívat čtyř počítačů napojených na Internet.
Kromě více jak 4.000 svazků knižního fondu nabízí knihovna i svazky získané  z výměnného fondu Krajské vědecké knihovny v Liberci.

Knihovna se nachází v menší vesničce, která se jmenuje Jindřichovice pod Smrkem. V dnešní době jsou Jindřichovice p. S. mnohem známější než v předešlých letech, a to díky větrným elektrárnám a EIC (Ekologické Informační Centru, které je umístěno přímo u paty větrné elektrárny).

Knihovna se nachází kousek od obecního úřadu, vedle knihovny sídlí víceúčelové sportovní hřiště s umělým povrchem. Budova knihovny v minulých letech sloužila jako školka a také jako hlavní budova pro dětský tábor. V současné době sídlí v tomto objektu knihovna. Část domu byla zrekonstruována a byla zde vybudována v jedné místnosti knihovna. Návštěvníci mají možnost využít 4 počítače s připojením na veřejný internet. Vstup do knihovny není bezbariérový.

Přejeme si, aby čtenáři naší knihovny byli spokojeni a rádi se k nám vraceli. Aby poskytované služby uspokojily jak jejich čtenářskou vášeň, tak i touhu po poznání.